Suda Cup 2019 je úspěšně za námi!

Updated 27/11/2019 10:49

Suda Cup 2019

V sobotu 23. listopadu se již po třiadvacáté uskutečnil na počest významného hokejového činovníka Miroslava Sudy mezinárodní turnaj v pozemním hokeji. Tento halový turnaj se koná již tradičně v listopadovém termínu, a to pod názvem Suda Cup.

I díky výbornému pořadatelskému zázemí a letošní částečné rekonstrukci haly s generální výměnou palubovky se podařilo na turnaj nalákat hodně nabitou konkurenci z ČR i zahraničí. Náš turnaj je již natolik atraktivní, že jsme v letošním ročníku některé přihlášky klubů pro plnou kapacitu museli odmítat.

Turnaje se zúčastnilo celkem 380 hráčů v 36 týmech z Česka, Maďarska, Chorvatska, Slovenska a Polska, a to ve třech kategoriích – U10, U12 a U14. Do každé kategorie bylo přihlášeno 12 týmů a boje v kategoriích probíhaly ve dvou skupinách. Z důvodů velkého zájmu o náš turnaj nám ani dvě hřiště haly Slavie nestačila a zápasy ve skupinách v kategorii U10 se musely přesunout do tělocvičny ZŠ Mandysova, jejímuž vedení tímto děkujeme za poskytnutí prostorů.

Během soboty proběhlo celkem 100 utkání. První píšťalka zazněla již v 7:40. Konec byl plánován na osmou hodinu večerní. Díky perfektní organizaci, do které se zapojili nejen hráči Slavie od žáků až po dospělé, ale také mnoho rodičů, trenérů a dalších dobrovolníků, se opět dá považovat náš halový turnaj ze precizně zvládnutý. Celé soukolí organizace do sebe zapadalo naprosto dokonale a vše dopadlo dle plánů a možná ještě lépe. Všem za to patří velký dík.  Už bezprostřední ohlasy od účastníků byly jen pozitivní.

Velké díky patří také studentům Střední a Vyšší odborné školy aplikované kybernetiky, která byla partnerem turnaje. Díky tomuto partnerovi a poskytovateli internetového připojení Hkfree.org bylo možné sledovat on-line přenos na Youtube. Pro hráče studenti této školy zajistili Fanzónu, ve které byly umístěny 3D tiskárny a hry ve virtuální realitě.

Z té sportovní stránky jsme viděli herně krásné a často i velmi napínavé zápasy do posledních vteřin. V obrovské konkurenci se neztratily ani hradecké týmy a ve všech kategoriích se některý z našich týmů dostal do závěrečných bojů o medaile. Nakonec kategorii U10 jsme zcela ovládli, v kategorii U12 byl náš tým „bramborový“ a v elitní kategorii U14 naši chlapci vybojovali bronzové medaile.

Konečné pořadí U10:               Konečné pořadí U12:               Konečné pořadí U14:

1. HC Slavia HK "09"                 1.  ZHS Zagrab                           1. HAHK Mladost Zagreb

2. ZHS Zagreb                            2. UKS SP 26 Poznaň                 2. HC TJ Mnichovice

3. PH Sokol Kbely                      3. SK Slavia Praha                      3. HC Slavia HK Boys

Co říci závěrem? 23. ročník je veleúspěšně za námi a my se již můžeme začít věnovat tomu dalšímu. Jak se ukazuje v posledních letech, o atraktivní účastníky z Česka i zahraničí nebudeme mít nouzi. Srovnání se zahraniční konkurencí posouvá náš sport kupředu a snad děláme i výbornou reklamu našemu městu, jehož představitelům je třeba poděkovat za podporu.

Autor: Martin Chládek

Traditional indoor tournament in Hradec Kralove.