I. Mezinárodní májový turnaj Hradec Králové 19.5.-20.5.2018 = reportáž a výsledky - Slavia Hradec Králové

Mise splněna.

3 účastnické země, 7 hokejových klubů, 18 týmů, 82 zápasů, 130 medailí, 40 pohárů, 20 dortů, 220 zmrzlin, 150 snídaní, 300 obědů, 200 špekáčků.

To byl náš I. International May Youth Hockey Tournament.

Zařadí se ve vzpomínkách do kategorie nezapomenutelné.

V návaznosti na již tradiční halový turnaj Memoriál Miloslava Sudy – Suda Cup bylo rozhodnuto, že jeden z vrcholů jarní části naší hokejové sezóny bude mezinárodní mládežnický turnaj.

Pohárová přestávka umožnila během květnového víkendu pozvat do města pod Bílou věží týmy nejen z Čech, ale i Polska a Chorvatska.

Po několikatýdenních přípravách a páteční generálce, mohlo vše v sobotu ráno 19. 5. vypuknout. V devět hodin odstartoval dvoudenní maratón 82 zápasů. Na třech hřištích se turnajovým systémem každý s každým, střetávaly týmy kategorií U10 a U12.

Slavnostní zahájení turnaje s vyvěšením státních vlajek účastnických klubů bylo součástí dopoledního programu. Během odpoledne pak mezi utkáními přišla účastníkům vhod zmrzlina. Klasická svačina byla nahrazena volným opékáním buřtů.

Závěr prvního hracího dne byl ve znamení hokejového utkání trenéři HK proti „The rest of the world“. Bouřlivou kulisu zajistili sami svěřenci hrajících trenérů. Konečný výsledek vyzněl lépe pro tým hostů. Následné dovednostní soutěže hráčů, trenérů i odvážných rodičů byly tou pověstnou třešničkou na hokejovém dortu sobotního hracího dne.

V neděli se dohrávaly skupiny. Z výsledné tabulky vznikly dvojice, které se utkaly o konečné turnajové pořadí. Finálové boje pak svojí napínavostí přitáhly zájem spousty fanoušků, a to nejen z řad rodičů hrajících hokejistů. V následném slavnostním vyhlášení byli oceněni nejužitečnější hráči jednotlivých družstev a byly vyhlášeny celkové výsledky turnaje. Všechny zúčastněné týmy obdržely pamětní medaile, první tři pak v barvách bronzu – stříbra – zlata. Tato ocenění byla doplněna poháry, diplomy a samozřejmě také něčím sladkým – výborným dortem. Oceněni byli i hráči za své individuální výkony.

Heslovitě by se celý turnaj dal shrnout takto: Nabitá a pestrá konkurence, nová kamarádství, parádní atmosféra v duchu fair play a občas nějaká ta modřina, která bezpochyby ke sportu patří. Hráči a hráčky si hokej opravdu užívali a už teď se těší na druhý ročník.