EXTRALIGA MUŽI: Po třech prohrách v řadě se blýsklo na lepší časy, aneb mužské Áčko vyhrálo na Slovensku

Aktualizováno 8. 10. 2019 8:37

V sobotu 28. 9. v 10:30 mužký tým odehrál utkání proti týmu KPH Rača v Bratislavě na Slovensku. I přes těžké podmínky se hradečtí dokázali prosadit již ve druhé čtvrtině a to z trestého rohu, kdy po odrazu od brankaře dorazil do brány balónek Jan Kindl. Těsně před koncem druhé čtvrtiny dokázali slovenští bratři dorovnat. Do třetí čtrtiny už se nastupovalo s dramatičtějším spádem. Počasí se lehce ochladilo a začalo pršet, což pro týmy obou celků nebylo vyhovující ke stavu hřiště. O druhý gól hradeckých se postaral Michal Krýsl, střelou z trestného rohu. Ve čtvrté čtvrtině byli šance na obouch stranách, avšak neúspěšné. Hradečtí i přes nedostatek hráčů na střídání a za těžkých podmínek dokázali udržet tlak i v poslední čtvrtině a tak se mohli radovat ze zisku tří bodů.

Díky první výhře se hradecký tým zvedl na šesté místo v tabulce.

Konečný výsledek – KPH Rača : HC Slavia HK 1:2 (poločas 1:1)

Branky: Jan Kindl, Michal Krýsl

Příští utkání proti týmu HC 1946 Praga odehrají muži na domácí půdě v sobotu  5. 10. 2019 v 10:00.

Autor: Daniel Podzimek