Vydřená porážka a dobrý pocit ze hry

Aktualizováno 13. 10. 2019 20:49

V sobotu 12. 10. 2019 v 16:00 odehráli muži hradeckého celku utkání proti týmu Litice Plzeň. Za vlídného počasí nastoupily týmy před hojné domácí publikum plzeňských. Plzeňští muži měli šanci skórovat již ve velmi krátkém čase a to nařízenou penaltou sudích, kterou však skvěle vychytal Jakub Šturm. Plzeňský celek se ale ze hry ještě stihl prosadit, a tak před koncem první čtvrtiny, vedli 1:0. S klidnou hlavou nastoupili do druhé čtvrtiny, kdy se dokázali prosadit z trestného rohu. Hradečtí však našli rychlou odpověď. Další gól na své konto si připsal Jiří Kulička, kdy po lehkém zmatku v obraně domácích využil odraz od břevna a dorazil tak bálonek do zcela odkryté brány. Tempo hry se zrychlilo a ve druhé polovině se prosadili opět domácí. Hradecký celek hledal možnosti. Našel ji ještě v téže čtvrtině, kdy se prosadil Michal Krýsl. Domácí začali presovat a po chybě v hostující obraně navýšili své vedení. Hradecký tým v poslední části hry tlačil na pilu a povedlo se snížit. Třetí gól hradeckého týmu vstřelil Michal Krýsl. Před závěrečným hvizdem rozhodčích se ještě stihli prosadit domácí z trestného rohu.

TJ Plzeň Litice:HC Slavia HK 5:3 (poločas 2:1)

Autor: Daniel Podzimek