Muži vítězně před domácím publikem

Aktualizováno 20. 10. 2019 12:12

Muži zakončili podzimní část sezóny před domácími fanoušky vítězně. V sobotu 16. 10. 2019 ve 12:00 se pod Bílou věží proti sobě utkali extraligové týmy HC Slavia Hradec Králové a HC Hostivař. Ani jeden tým nenastupoval do zápasu jako favorit.

V úvodní čtrtině si oba týmy našli šance. Největší šancí byl trestný roh, kdy při opakovaném vyběhnutí předčasně na straně hostů, hradecčtí stříleli v sedmi na dva – bohužel neúspěšně. Teprve po úvodní patnáctiminutovce se prosadil Michal Krýsl, který zkušeně vyčkal na příležitost a poté střílel do odkryté branky.

Ve druhé části hry se prosadil Vítek Michl, který si naběhl na vrchol kruhu a téměr v leže zakončil. Hostivařští si vybojovali dva trestné rohy ve třetí čtvrtině, avšak střely vychytal úspěšně Jakub Šturm.

Do poslední čtvrtiny nastoupili hradečtí s cílem navýšit vedení, což jim zkomplikoval moment po trestném rohu. Nohou odehraný balónek za brankářem nemohl být jinak penalizován, než penaltou. Brankáři domácích se nařízenou penaltu nepodařilo chytit. Hra měla rychlejší spád, ovšem nervozita obou týmů donucovala k chybám. Hradeckým navíc pomohl moment vyloučení hráče hostů za hrubost.

Domácí tým se v početní převaze prosadil a to samostatným únikem Tomáše Hynčíka. Hostivařští se snažili utkání snížit. To se díky skvělým zákrokům brankáře a klidnou hrou posledního obránce Tomáše Ellingera nepovedlo. Těsně před koncem utkání po samostatné akci, byla sudími odpískána penalta za faul v útočném kruhu domácích. Svojí přesnou mušku potvrdil Marcin Fabisiak, a tak v čase 59´56“ ucelil výsledek utkání.

Hradečtí si tak připisují 3 vydřené body, přesto na šestém místě v tabulce zůstávají.

Autor: Daniel Podzimek