Závěr sezóny mužům vyšel

V posledním kole skupiny o udržení nás čekal soupeř z pražské Pragovky. Do zápasu jsme nastupovali s tím, že v případě remízy či výhry si vybojujeme místo v Extralize i pro další sezónu a v opačném případě nás čeká barážové klání s prvoligou Kadaní a to jsme rozhodně nechtěli připustit. Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě a hned ze začátku jsme byli aktivnější a vytvořili si hned několik gólových šancí. Bohužel jak je již naší tradicí, tak soupeř svoji první brejkovou situaci dokázal využít a díky nedůrazu v našem kruhu otevřel skóre zápasu. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a z trestného rohu po sehraném signálu, který nám nevyšel, tak jak jsme plánovali. Se nám povedlo vyrovnat. Do poločasu jsme ještě stihli skóre otočit v náš prospěch. Po pěkně rozehrané akci po levé straně, kdy první střelu našeho kapitána Jirky Kuličky golman dokázal ještě zlikvidovat, tak na dorážku argentinským úderem Tomáše Hynčíka již byl bez šance. Třetí čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu. Musím pochválit našeho gólmana Vodičku, protože nás podržel pár velmi důležitými zákroky. Také velmi dobrou dobrou práci v zápase odvedl Jiří Franc, který osobně bránil nejlepšího hráče Pragovky Jaroše a díky tomu ho nepustil téměř celý zápas do hry. Měli jsme ještě několik vyložených šancí na zvýšení skóre zápasu, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Konec zápasu už vypadal, že dohrajeme v naší režii. Bohužel jsme si zápas po hloupé chybě zkomplikovali a soupeři se povedlo srovnat na 2:2. Nechtěli jsme připustit už další komplikace a v poslední minutě po povedené akci kdy, opět dvojce Kulička & Hynčík dokázala vývoj zápasu otočit na konečných 2:3 pro Hradec. Pro nás to byla velká úleva a i zadostiučinění, že se nám poslední dva zápasy sezóny opravdu povedli a máme na čem stavět i nadále. Chtěl bych i tímto poděkovat celému týmu hlavně naším sice nejstarším, ale za to nejzkušenějším členům a to Martinovi Tomsovi a našemu trenérovi Markovi Machutovi, za celou sezónu. Ta pro nás byla velmi náročná a určitě se máme v čem zlepšovat abychom v té nastávající nemuseli hrát o udržení v nejvyšší soutěži a o nějakou příčku se i polepšili. Velký dík patří i našim dorostencům, jelikož je na nich vidět velké zlepšení po nasbíraných zkušenostech z nejvyšší ligy.